Vesti 2016/2017

17.12.2016.

KK Napredak Bosphorus - Proleter Naftagas Zrenjanin 87:81

Košarkaši KK Napradak Bosphorus Aleksinac zabeležili su novu pobedu nad domaćem terenu, savladavši Proleter rezultatom 87:81. Domaće su do pobede predvodili Raičević sa 27 i Miladinović sa 25 poena, dok je 16 upisao novi igrač Petrić.

13.12.2016.

Saopštenje

Milica Dabović, naša poznata proslavljena košarkasica, osvajačica zlata na evropskom prvenstvu, gostuje u nasem gradu u sredu 14.12.2016!
U sali centra za kulturu, sa početkom u 12 časova, Milica će držati predavanje o zdravom načinu života kroz sport.

Pozivamo sve zainteresovane gradjane,da dodju u prostorije centra za kulturu grada Aleksinca, da odslušaju predavanje, da se upoznaju i druže sa Milicom.

Podržimo život, podržimo sport. Za pravu budućnost naše dece.

10.12.2016.

KK Pirot Pirot - KK Napredak Bosphorus 79:75

Naši košarkaši napravili su veliki povratak u drugom poluvremenu u Pirotu, ali ipak nisu imali snage na kraju i za pobedu. Posle -12 na poluvremenu, predvođeni Danilovićem došli su na -3 na kraju treće četvrtine. Ipak domaćin je slavio rezultatom 79:75.
Najefikasniji u redovima KK Napredak Bosphorus bio je Danilović sa 24 poena, pratili su ga Raičević sa 14 i Stanisavljević sa 11 poena.

2.12.2016.

KK Napredak Bosphorus - Sloboda Užice 86:69

Košarkaški klub Napredak Bosphorus pobedio je pred svojom  publikom  goste iz Užica  rezultatom  86:69. Neizvestan meč i vođstvo gostujućeg tima, viđeni su samo u prvoj četvrtini. Napredak su predvodili  Šikman i Raičević sa po 24 poena. Pratio ih je Danilović sa 19 poena.

slika2 slika1 slika5

26.11.2016.

KK Napredak Bosphorus - KK Kolubara LA 2003 83:70

KK Napredak Bosphorus zabeležio je novu pobedu , večeras je u Aleksincu poražena ekipa  Kolubare  LA 2003 rezultatom 83:70. Domaći tim je od samog starta nametnuo svoju igru, i na poluvreme otišao sa prednošću od dvadeset poena. Tako da su u poslednjoj četvrtini priliku dobili i rezervni igrači.

Raičević je bio najefikasniji sa 14 poena, pratili su ga Šikman sa 13 i Miladinović sa 12 postignutih poena.

15192734_1287490501271719_5409393677687934131_n capture 15178153_1287490504605052_6130600549223360748_n

25.11.2016.

15194584_1286043681416401_8118723551439566543_o

19.11.2016.

KK Vojvodina Novi Sad - KK Napredak Bosphorus 85:71

Košarkaši KK Napredak Bosphorus poraženi su od Vojvodine, rezultatom 85:71. Šikman je bio najefikasniji igrač sa 20 poena, dok je Danilović dodao 13.

17.11.2016.

KK Napredak Bosphorus - KK Futog Tupanjac MD 88:74

KK Napredak Bosphorus iz Aleksinca zabeležio je novu pobedu na domaćem terenu. Rezultatom 88:74 savladana je ekipa Futog Tupanjac MD. Sjajnu utakmicu odigrao je Šikman, koji je zabeležio 25 poena, 11 skokova i 5 asistencija za indeks 44. Pored njega istakli su se Danilović sa 18 i Stanisavljević i Ilić sa po 11 poena!

15073472_1278452902175479_5593848445982742261_n

14.11.2016.

KK Napredak Bosphorus podržava akciju za prikupljanje sredstava za operaciju male Sofije. Podržite i Vi ovu akciju, da Sofija pobedi na njenoj najvažnijoj utakmici, utakmici života!

Pošaljite SMS na 5757!

15039692_1276708365683266_120662756453576029_o

11.11.2016.

KK Mladost SP - KK Napredak Bosphorus

Košarkaši Napretka poraženi su na gostovanju ekipi Mladosti SP, rezultatom 86:75. Najefikasniji u redovima Aleksinčana bili su Danilović sa 19 i Raičević sa 18 poena.

5.11.2016.

KK Napredak Bosphorus - KK Jagodina 101:84

U petom kolu Druge košarkaške lige Napredak Bosphorus iz Aleksinca pobedio je, na domaćem terenu, ekipu Jagodine sa 19 poena razlike 101:82 (45:42).

Gosti su samo u drugoj četvrtini pružili otpor, dobivši sa 18:22.

Igrači Napretka su ozbiljno shvatili protivnika i kontrolisali rezultat tokom čitavog meča.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Krivokapić iz Jagodine sa 30 poena. Koš manje postigao je Šikman iz Napretka, ali računajući korisnost imao je indeks 41. Odličnu partiju u ekipi Napretka pružio je i Danilović sa 27 poena, kapiten Miladinović postigao je 18, dok je Raičević postigao 10 poena.

14955890_1268202506533852_6781139742500584297_n

ddoe

3.11.2016.

Naša bivša košarkašica Mina Đorđević, ponela je titulu MVP 5. kola ženske KLS, učinkom 18p i 13sk za indeks 29

12w

26.10.2016.

Škola košarke

Pozivamo sve roditelje da usmere svoje mališane na pravi put, kako bi za nekoliko godina postali pravi šampioni. Škola košarke počinje sa radom, prijavite se!  Kvalitetan rad sa stručnim trenerima, druženje, timski duh, sportske vrednosti... neka vaša deca od malena postanu pravi šampioni!

Kontakt telefon 063/419.118

capture

23.10.2016.

KK Napredak Bosphorus - KK Zlatibor 82:67

Gosti su poveli samo u prvoj četvrtini kada je rezultat u jednom trenutku bio 6:17. Posle toga je domaća ekipa preuzela inicijativu i prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 7 poena razlike. U drugom poluvremenu Napredak Bosphorus je bio toliko bolji da je u jednom trenutku razlika iznosila i 21 poen. U ekipi domaćina najefikasniji je bio Danilović sa 23 poena, Šikman sa 16, Miladinović 14, Raićević 11 poena i 10 asistencija. Kod gostiju najefikasniji je bio Mukanović sa 14 poena. Napredak Bosphorus se posle trećeg kola nalazi na prvom mestu, sa 100% učinkom od tri pobede.

slika4slika1

slika2

11.10.2016.

KK Napredak Bosphorus – KK Plana 79:69

Ekipa KK Napredak Bosphorus je u premijernoj utakmici u novoj sezoni, pred svojim navijačima savladala ekipu Plane. Utakmica je u većem delu bila ujednačena, da bi domaći kosarkaši u poslednjih dva minuta, poslednje četvrtine odigrali borbeno i uspeli da savladaju gostujuću ekipu.

dsc_0541 dsc_0542 dsc_0552

U domaćem sastavu najefikasniji je bio kapiten Aleksandar Miladinović, koji je sa par efektnih akcija u poslednjoj četvrtini i rešio pobednika. Pored Miladinovića, dobru partiju kod domaćih pružili su povratnici u redove Napredka Šikman i Raičević.

8.10.2016.

• Sa početkom u 11.00h, biće održan otvoreni koktel u prostorijama kluba.
  • Prva utakmica sezone u Hali sportova, sa početkom u 19.00h, NAPREDAK BOSPHORUS Aleksinac - PLANA Velika Plana.